За да коментирате, да оценявате или да докладвате коментар, трябва да влезете в профила си или да се регистрирате.
Вход | Регистрация
За да коментирате, да оценявате или да докладвате коментар, влезте в профила си. Вход | Регистрация
КМЕТ В СЯНКА
Рейтинг: 2839 НеутралноБез КАМАЗ при камионите е скопена работа.
ИСТИНАТА Е ПО-СИЛНА ОТ ВСЯКА ВЛАСТ !ДОБРИЯТ ДАНЪКОПЛАТЕЦ СЕ ОСИГУРЯВА 40 ГОДИНИ И СЕ ВЪЗНАСЯ 2 МЕСЕЦА ПРЕДИ ПЕНСИОНИРАНЕТО !!!ПиПи
Рейтинг: 668 Веселобегай в раша, там ги има:)))
КМЕТ В СЯНКА
Рейтинг: 2839 НеутралноДо коментар [#2] от "Васко Ухото":
ИСТИНАТА Е ПО-СИЛНА ОТ ВСЯКА ВЛАСТ !ДОБРИЯТ ДАНЪКОПЛАТЕЦ СЕ ОСИГУРЯВА 40 ГОДИНИ И СЕ ВЪЗНАСЯ 2 МЕСЕЦА ПРЕДИ ПЕНСИОНИРАНЕТО !!!Тъпо!!!
deaf
Рейтинг: 2211 НеутралноДо коментар [#1] от "КМЕТ В СЯНКА":
КАМАЗ е с американски двигател... Но ти продължавай да си въобразяваш,че е руски камион..
Yotce
Рейтинг: 1498 НеутралноРали Париж-Дакар...
Рали Дакар...
Всъщност, това рали отдавна е в миналото, сега има някакво състезание в Саудитска Арабия.
ПиПи
Рейтинг: 668 ВеселоВярно, вие руснаците не стъпвате в матушката си:))
filofob
Рейтинг: 672 НеутралноВсъщност такова нещо като 100% руски, френски, немски.....няма там.
Превзоните средства в топ категориите нямат нищо общо гражданските модели, дори и да носят съответните марки.
Например Мини. Просто БМВ плащат на опитния германски отбор на Х-драйв да създаде и управлява автомобили, на които просто слагат отгоре каросерия наподобяваща мини. Преди години и единствените българи опитали се с автомобил, бяха взели шаси на ТОйта и прикачили каросерия на Фиат, защото Фиат България ги спонсорираше. Има една категория за серийни 4х$, където редовно печели Тойота, но никой не се интересува от нея.
И при камионите, Ивекото на Де Рой, освен каросерията няма почти нищо със сериен камион Ивеко. Отборът сам си го модифицира с най-добрите части от къде ли не, без да има общо със завода.
И точно тук печели Камаз, защото на практика е единственият ЗАВОДСКИ отбор при камионите и един от 4-5 във всичките категории. Със създаден специален развоен център за целта. С огромен бюджет и поддръжка на място, за която другите само могат да мечтаят. В случая парите и професионализмът идващ с тях печелят. А не, че Ивеко е по-добър камион от Ивеко, Рено, Татра...
КМЕТ В СЯНКА
Рейтинг: 2839 НеутралноДо коментар [#4] от "deaf":
ИСТИНАТА Е ПО-СИЛНА ОТ ВСЯКА ВЛАСТ !ДОБРИЯТ ДАНЪКОПЛАТЕЦ СЕ ОСИГУРЯВА 40 ГОДИНИ И СЕ ВЪЗНАСЯ 2 МЕСЕЦА ПРЕДИ ПЕНСИОНИРАНЕТО !!!Отборът какъв е палячо?
filofob
Рейтинг: 672 НеутралноДо коментар [#8] от "КМЕТ В СЯНКА":
Ако забием в националността на отборите, като печели Ивеко( и то срещу Камаз) дали печели италианската марка или нидерландският отбор на потомствените камионджии ДеРой, които плащат целия масраф от частния си бизнес и сами си създават камионите.
КМЕТ В СЯНКА
Рейтинг: 2839 НеутралноДо коментар [#9] от "filofob":
ИСТИНАТА Е ПО-СИЛНА ОТ ВСЯКА ВЛАСТ !ДОБРИЯТ ДАНЪКОПЛАТЕЦ СЕ ОСИГУРЯВА 40 ГОДИНИ И СЕ ВЪЗНАСЯ 2 МЕСЕЦА ПРЕДИ ПЕНСИОНИРАНЕТО !!!Всеки отбор сам си определя националността.
Или НЕ?
Костадин Иванов
Рейтинг: 3545 ЛюбопитноАбе, няма ли някой да напише нещо за въглеродния отпечатък на това рали?
ЕретикКМЕТ В СЯНКА
Рейтинг: 2839 НеутралноНамерих за гумите
ИСТИНАТА Е ПО-СИЛНА ОТ ВСЯКА ВЛАСТ !ДОБРИЯТ ДАНЪКОПЛАТЕЦ СЕ ОСИГУРЯВА 40 ГОДИНИ И СЕ ВЪЗНАСЯ 2 МЕСЕЦА ПРЕДИ ПЕНСИОНИРАНЕТО !!!https://autobild.bg/технологиите-които-изстреляха-кама/
filofob
Рейтинг: 672 НеутралноДо коментар [#10] от "КМЕТ В СЯНКА":
Ъхъ. Просто цялото дуене, че с цената на милиони похарчени от Камаз печели (при това не винаги) срещу частни отборчета модифициращи самостоятелни камионите си е смешно. И е типично за комунистическото и постсъветско мислене, където не реалната полза е важна, а пропагандата. Неслучайно от десетилетия няма ЗАВОДСКИ отбори на Мерцедес, ДАФ, Рено, Татра...Просто тези компании не виждат икономически смисъл да инвестирът в това събитие.
А иначе, в зенита на Камаз, единственото произведено в Русия в рали рейд камионите им беше двигателят ЮМЗ, както и каросерията и кабината, разбира се. След това след промените в правилата мнаха на двигатели от Либхер.
КМЕТ В СЯНКА
Рейтинг: 2839 ВеселоДо коментар [#11] от "Костадин Иванов":
ИСТИНАТА Е ПО-СИЛНА ОТ ВСЯКА ВЛАСТ !ДОБРИЯТ ДАНЪКОПЛАТЕЦ СЕ ОСИГУРЯВА 40 ГОДИНИ И СЕ ВЪЗНАСЯ 2 МЕСЕЦА ПРЕДИ ПЕНСИОНИРАНЕТО !!!То не е ли за електрички?
Нико
Рейтинг: 714 НеутралноДо коментар [#11] от "Костадин Иванов":
Едва ли ще е по-голям от мръсотията генерирана от трошляците в София за един ден.
КМЕТ В СЯНКА
Рейтинг: 2839 ВеселоДо коментар [#4] от "deaf":
ИСТИНАТА Е ПО-СИЛНА ОТ ВСЯКА ВЛАСТ !ДОБРИЯТ ДАНЪКОПЛАТЕЦ СЕ ОСИГУРЯВА 40 ГОДИНИ И СЕ ВЪЗНАСЯ 2 МЕСЕЦА ПРЕДИ ПЕНСИОНИРАНЕТО !!!Доколкото знам Либхер НЕ е американска фирма.
https://blog.liebherr.com/domakinski-uredi/bg/liebherr-engine-in-dakar/
filofob
Рейтинг: 672 НеутралноДо коментар [#12] от "КМЕТ В СЯНКА":
Само това ли намери. Я чети тук
https://duma.bg/anatomiyata-na-edin-bogatir-kamaz-4326-9-za-dakar-2011-a-n10052?h=pdfarchive&pdfarchiveId=4104
Разбира се, това е от ерата на Чагин, преди двигателите Либхер и много преди създаването на специалния развоен център( за много пари) и цялостната промяна на концепцията. Но реално с изнесения двигател отпред нямат толкова успехи.
КМЕТ В СЯНКА
Рейтинг: 2839 ВеселоДо коментар [#13] от "filofob":
ИСТИНАТА Е ПО-СИЛНА ОТ ВСЯКА ВЛАСТ !ДОБРИЯТ ДАНЪКОПЛАТЕЦ СЕ ОСИГУРЯВА 40 ГОДИНИ И СЕ ВЪЗНАСЯ 2 МЕСЕЦА ПРЕДИ ПЕНСИОНИРАНЕТО !!!Всички заводски отбори са така.
Колко харчат в Ф1 умнико?
КМЕТ В СЯНКА
Рейтинг: 2839 ВеселоДо коментар [#15] от "Нико":
ИСТИНАТА Е ПО-СИЛНА ОТ ВСЯКА ВЛАСТ !ДОБРИЯТ ДАНЪКОПЛАТЕЦ СЕ ОСИГУРЯВА 40 ГОДИНИ И СЕ ВЪЗНАСЯ 2 МЕСЕЦА ПРЕДИ ПЕНСИОНИРАНЕТО !!!Както се оказа не колите са виновни за ФПЧ в София.
КМЕТ В СЯНКА
Рейтинг: 2839 ВеселоДо коментар [#17] от "filofob":
ИСТИНАТА Е ПО-СИЛНА ОТ ВСЯКА ВЛАСТ !ДОБРИЯТ ДАНЪКОПЛАТЕЦ СЕ ОСИГУРЯВА 40 ГОДИНИ И СЕ ВЪЗНАСЯ 2 МЕСЕЦА ПРЕДИ ПЕНСИОНИРАНЕТО !!!Написал съм го преди теб.
Само да те питам - защо при еднаква техника един пилот печели титли а съотборникът му не печели?
Костадин Иванов
Рейтинг: 3545 ВеселоНе, с пружинки са и ги навиват с манивела. Както сме правили преди 50+ години. Еретик
КМЕТ В СЯНКА
Рейтинг: 2839 ВеселоДо коментар [#21] от "Костадин Иванов":
ИСТИНАТА Е ПО-СИЛНА ОТ ВСЯКА ВЛАСТ !ДОБРИЯТ ДАНЪКОПЛАТЕЦ СЕ ОСИГУРЯВА 40 ГОДИНИ И СЕ ВЪЗНАСЯ 2 МЕСЕЦА ПРЕДИ ПЕНСИОНИРАНЕТО !!!Ти си млад, по мое време имахме играчки с малки парни котлета и свещички които нагряваха водата.
Аз имах такова корабче.
filofob
Рейтинг: 672 НеутралноВсички отбори са така, в смисъл, че сглобяват най-добрите части от световни производители, които могат да си позволят. Това го казах няколко пъти вече. Но никой не се хвали, че видиш ли били направили грандиозна победа- не на марката/отбора ами на държавата.
И не, що се отнася до разходите както вече казах няма никакво сравнение. Отново за неразбралите. Камаз като ПРОИЗВОДИТЕЛ с целия си производствен, инженерен и финансов потенциал разработва и тества специално болидите си за това състезание. Другите отбори купуват камион от някаква марка, която после самостоятелно в гаражни условия разглобяват и модифицират. В зависимост от финансите си, които са по-малко от тези на Камаз. В добавка. На терен Камаз разполага с огромен брой квалифицирани инженери и механици за поддръжка и пълен набор части. Както беше казано, разполагат с толкова части, че могат да сглобят цял камион на място. Отделно имат специален сервизен камион, който следва състезателните и дори насред етапа може да ги обслужи при повреда. Частниците разполагат с няколко механика, а често се налага самите водачи да помагат и ограничен брой допълнителни части. Просто щото нямат пари. А квалифицираното и бързо обслужване в този три седмичен маратон е от огромно значение.
А сравнението с Ф-1 е тотално нерелевантно.
filofob
Рейтинг: 672 НеутралноДо коментар [#20] от "КМЕТ В СЯНКА":
Поради много причини, в зависимост от съответната категория състезания. Но някак Чагин не е карал частната Татра на Лопраиш, а Лопраиш държавно спонсорирания Камаз, че да може да сравняваме.
****
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше рекламни съобщения или спам.
deaf
Рейтинг: 2211 НеутралноДо коментар [#16] от "КМЕТ В СЯНКА":
Серийният Камаз е с американски двигател на Къминс...
КМЕТ В СЯНКА
Рейтинг: 2839 ВеселоДо коментар [#26] от "deaf":
ИСТИНАТА Е ПО-СИЛНА ОТ ВСЯКА ВЛАСТ !ДОБРИЯТ ДАНЪКОПЛАТЕЦ СЕ ОСИГУРЯВА 40 ГОДИНИ И СЕ ВЪЗНАСЯ 2 МЕСЕЦА ПРЕДИ ПЕНСИОНИРАНЕТО !!!Лисензно производство.
Заводът не е спрял.
rebelions
Рейтинг: 777 НеутралноНякой знае ли колко струва само едно Мини за Дакар?
Zayo Cicin
Рейтинг: 3430 НеутралноАуди са с електричка. I 💜 Leka Borislavovna
filofob
Рейтинг: 672 НеутралноДо коментар [#28] от "rebelions":
За 2015 Минито беше нещо около милион и половина. Не помня в долари или евро. Трябва да се има предвид, че в този период май нямаше друг подобен(квази заводски) отбор в кралската категория и като цяло това ще е бил таванът. Без да броим разходите за логистика и обслужване. Като автомобилите на повечето други отбори са били под тази сума.
****
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше рекламни съобщения или спам.
todor
Рейтинг: 84 ВеселоДо коментар [#8] от "КМЕТ В СЯНКА":
ЗАВОДСКИ отбор. Все едно отбор от НБА да участва на световно първенство по баскетбол за пощальони! Мазохист съм.Минусите ви ми докарват оргазми.
****
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше рекламни съобщения или спам.
****
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше рекламни съобщения или спам.