За да коментирате, да оценявате или да докладвате коментар, трябва да влезете в профила си или да се регистрирате.
Вход | Регистрация
За да коментирате, да оценявате или да докладвате коментар, влезте в профила си. Вход | Регистрация
****
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше обидни или нецензурни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.
chicago514
Рейтинг: 696 ВеселоГоворителят на руския президент Владимир Путин Дмитрий Песков обясни, че в Кремъл не са запознати със ситуацията. "За първи път чувам. Не разполагам с никаква информация по този въпрос".И сега вече като сте запознати-Государя великодушно ще нареди да се върне офиса.
Иван K
Рейтинг: 1698 ВеселоРеалистична снимка.
подписДали е офиса или не е, това е руската дограма.
stanislavdi
Рейтинг: 580 НеутралноПрава на човека? В Русия? Абсурд!!! Първо: права в Русия няма, второ: човеци също.
Закривай всички организации които казват истината на мужиците. На тях истина им не требва
lz2
Рейтинг: 2106 НеутралноТука съм раздвоен! Нито властите в Русия са стока, нито "Амнести"!
ПравописА е поле за изява на неграмотните!Виж ако прочета "Властите в България изгониха с ритници БХК" знам коя страна да взема, ама в случая нямам страна!
Иван K
Рейтинг: 1698 ВеселоОбърнете внимание как е боядисана дограмата. В Русия боядисват едновременно в един и същи цвят и стените и крановете на чешмите.
подписИван K
Рейтинг: 1698 Весело"патриотичен забранителен списък"
подписПатриотични песни
патриотична литература
патриотична наука
патриотични танци ...
...
списък от първи патриоти
списък от първи бандити
Храбър
Рейтинг: 1316 НеутралноПутин и Ердоган се състезават за приза най-властолюбив и тероризиращ диктатор!
"Безнаказаността на похищенията и произволното разполагане с притежанията на повалените стари имуществени прослойки след 9-ти септември има като пряко следствие създадената и поддържана политическа обстановка за корупция"Ватник
Рейтинг: 112 НеутралноНормално. В Русия не харесват човешките права. Все пак там почва е намерила най-човеконенавистната идеология. Между другото Аменсти са активисти и против мъченията на политически и други затвориници, а напоследък станаха много случаите на измъчвани затворници в Русия, особено покрай войната в Украйна.
Every cradle is a grave.fresia
Рейтинг: 566 НеутралноКойто и да изгони правозащитниците,няма да сгреши.
Няма такива еничари!
bobbyperu
Рейтинг: 766 НеутралноАма тези соросоиди и предатели още ли ги търпят в самая магучая и православная?!
Ватник
Рейтинг: 112 НеутралноМестните власти в Екатеринбург, четвъртият по големина в Русия, са обявили епидемия от СПИН, всеки 1 на 50 е заразен. Но по-важно е да се заключи офисът на Амнести. Държава-парадокс.
Every cradle is a grave.АзКлавдия
Рейтинг: 577 НеутралноПоредна простотия. И освен това епидемия от ХИВ в Екатеринбург (1.5 милиона жители).
Доброто е заразноТак держать още няколко месеца, после ще видим.
АзКлавдия
Рейтинг: 577 ВеселоДо коментар [#12] от "Ватник":
Доброто е заразноЩях да кажа, че си ме изпреварил, и да се извиня, обаче май сме писали едновременно.
pfb36380165
Рейтинг: 217 НеутралноДо "Храбър".
По скоро Путин и Ердоган се състезават за приза "БайХой".
bobbyperu
Рейтинг: 766 НеутралноАз мисля че Бат Бойко трябва и той да започне разпъждането на всякакви НПО които имат определено антибългарска насоченост например:
Съюз Русофили, Комитет за българо-руска дружба и т.н май са над 20!
Beyond
Рейтинг: 740 Любопитно[quote#1:"lordcris"]Империята на злото трябва да се заличи от лицето на земята.[/quote]
TAKE THE RED PILL!Ако Русия изчезне, Земята ще стане рай. Всички ще се гушнем и ще живеем в мир и любов.
Сериозно?
Norman Granz
Рейтинг: 1316 НеутралноАмнести е организация, която защитава човешките права и достойнство.
НЯМАМ ВРЕМЕ ДА ОТГОВАРЯМ НА ВСЕКИ ИДИОТ.На руснака такива неща не му трябват и са му дори леко несвойствени.
Закрьiвать!
Ватник
Рейтинг: 112 Неутралноhttps://www.amnesty.org/en/latest/news/2016/11/rus sia-shocking-new-torture-allegations-by-prisoner-o f-conscience-must-be-investigated/
Every cradle is a grave.Изродите от Кремъл са доста отмъстителни, и то в кратки срокове. Статията е от вчера.
stanislavdi
Рейтинг: 580 Неутрално[quote#12:"Ватник"]Местните власти в Екатеринбург, четвъртият по големина в Русия, са обявили епидемия от СПИН, всеки 1 на 50 е заразен. [/quote]
[quote#13:"dogwoman"]Поредна простотия. И освен това епидемия от ХИВ в Екатеринбург (1.5 милиона жители). [/quote]
В целия свят почти забравиха тази болест, само в Русия тя се развива.
Помня през 80-те какво се говореше за СПИН и ХИВ в СССР. Навсякъде по света тези болести са нелечими, само съветските СПИН и ХИВ са непобедими.
АзКлавдия
Рейтинг: 577 НеутралноДо коментар [#20] от "stanislavdi":
Доброто е заразноОсновната причина е, щото се правят, че няма проблем. Когато се преструваш, че няма проблем, проблемът расте като снежна топка и накрая те поглъща.
гошо
Рейтинг: 165 НеутралноДо коментар [#5] от "lz2":
гошода и аз знам също
Beyond
Рейтинг: 740 Любопитно[quote#12:"Ватник"]епидемия от СПИН, всеки 1 на 50 е заразен. [/quote]
TAKE THE RED PILL!Всеки 1 на 50 е 2%. Епидемия?
****
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
Fiji
Рейтинг: 112 Весело[quote#3:"Иван К"] това е руската дограма.
[/quote]
Путин ще им санира офиса и ще им го върне.
stanislavdi
Рейтинг: 580 Неутрално[quote#23:"Beyond"]Всеки 1 на 50 е 2%. Епидемия?[/quote]
Кроме того, охват населения по обследованию на ВИЧ в Свердловской области достигает 23%,
anty
Рейтинг: 922 НеутралноДемокрация по съветски образец.Следва изпращане доброзорно на работна сила в сибир.
Alexander97
Рейтинг: 890 Неутрално[quote#16:"bobbyperu"]азпъждането на всякакви НПО които имат определено антибългарска насоченост например:
Съюз Русофили, Комитет за българо-руска дружба и т.н май са над 20![/quote]
Над 100 са!
Имат си списък и са горди с него!
свети георги груп от последните дни на герп
Рейтинг: 426 Неутралнотва техният кънев ли е?
****
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
Martim
Рейтинг: 411 Неутрално[quote#23:"Beyond"]епидемия от СПИН, всеки 1 на 50 е заразен. - цитат на коментар #12 от “Ватник”
Всеки 1 на 50 е 2%. Епидемия? [/quote]
Не коментирам достоверността, защото не съм запознат, но ако са 2% то отговорът на въпроса ти е "ДА"
For example, in meningococcal infections, an attack rate in excess of 15 cases per 100,000 people for two consecutive weeks is considered an epidemic
daskal1
Рейтинг: 2335 НеутралноДо коментар [#20] от "stanislavdi":
%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%B8%D0%BA%D0%B0/%D0%92%D0%98% D0%A7/%D0%A1%D0%9F%D0%98%D0%94-%D0%B2-%D0%A0%D0%BE %D1%81%D1%81%D0%B8%D0%B8
Понеже съм що-годе запознат с тази проблематика (за периода 1996-2012) ще ви кажа че разпространението на СПИН в Русия започна заедно с наркоманията към 1992-ра/93-та по пътя на транспорта на опиума от Средна Азия към Москва и Скт. Петербург (търговците в началото нямаха парите и плащаха със суров опиум, който местните наркомани "готвеха" до хероин. Заразата се разпространяваше главно с употребата на една и съща игла. Към 1996/1998 започна да се разпространява чрез проституиращи наркоманки, оттам към "нормалните" хора. Днес имат над 1 милион идентифицирани на отчет - вижте доклад за края на 2015, данните са и национални макар че е от Пермския край - http://aids-centr.perm.ru/%D0%A1%D1%82%D0%B0%D1%82
1gmbh1
Рейтинг: 151 Неутрално""Офисът на правозащитната организация "Амнести интернешънъл" в Москва е бил запечатан от общински служители""
Организацията е наемател на този офис. В противен случай щеше да има експроприация. Кой каза, че не съществува болшевизъм?
Доналд Радев
Рейтинг: 628 Неутрално[quote#9:"Ватник"]Нормално. В Русия не харесват човешките права. [/quote]
"Америка преди всичко" означава "Майната му на останалия свят"Ами тия обитават офиса 20 години. Значи 20 години е имало права, а от днес няма? Работат ще излезе по-прозаична: Неизпълнение на наемни отношения.
lone wolf
Рейтинг: 740 НеутралноTe скоро ще трябва да запечатат цялата територия, наречена Русия!
704fcfaaa79?from=main
Да разлая троловете!!Гледам че има коментари по темата, гледам че има и "несъгласни", праскащи дежурни минуси, та нека да дадем и линк!
В Екатеринбурге объявили эпидемию ВИЧ
Подробнее на РБК:
http://www.rbc.ru/society/02/11/2016/581997289a794
sluchaynia
Рейтинг: 217 Неутрално"Властите описват някои от тях като "чужди агенти"."
Гниеща бензиностанция: https://www.entrepreneur.com/article/290503Уф, всички знаем, че това е закон и всички знаем, че първият такъв е от 30-те години и е на Щатите. Стига с тия плоскотии...
Chavo64
Рейтинг: 112 НеутралноДо коментар [#17] от "Beyond":
chavo64Не, ма ще е добре за България.
Доналд Радев
Рейтинг: 628 НеутралноСградата е продадена за 17 млн. рубли и новият собственик просто е изхвърлил багажа на предишните наематели:
tsokole-pod-vyikup-u-mosgorimuschestva
"Америка преди всичко" означава "Майната му на останалия свят"http://deloshop.ru/catalog/prodaja/63389/zdanie-v-
lone wolf
Рейтинг: 740 НеутралноДо коментар [#34] от "Кристалин Боков":
, или дерьмо от кристалчета?
Да разлая троловете!!Кристалин Боков....
Как да го преведем на български?
като изкристализирало дерьмо
Ти остави, ама Путин I - Лъвското сърце, ги търпи от 2000-ната година! Какво се е променило? Да не му припарва нещо?
Ватник
Рейтинг: 112 НеутралноДо коментар [#23] от "Beyond":
_HIV/AIDS_adult_prevalence_rate#/media/File:AIDS_a nd_HIV_prevalence_2009.svg
Every cradle is a grave.Смяташ, че 2% болни от СПИН не е епидемия? И това по официални данни.
https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by
Дрога и базразборен секс - руски православни ценности.
naskom44
Рейтинг: 628 НеутралноБраво!
stanislavdi
Рейтинг: 580 Неутрално[quote#23:"Beyond"]Всеки 1 на 50 е 2%. Епидемия?[/quote]
Това е на година. Т.е за 20 години ти ги смятай колко от населението е заразено, като сложеш смъртността и раждаемостта (защото не са малко и децата които се раждат с ХИВ вируса)
Chavo64
Рейтинг: 112 НеутралноДо коментар [#35] от "lone_wolf":
chavo64Бил съм в Ектеринобург "Свредловск". Беше "закрит" град с едномилионно население. Макар че ушким го "откриха", си остана закрит за цивилизацият.
sa6ka_grey
Рейтинг: 498 НеутралноДо коментар [#1] от "lordcris":
Ако мразиш себе си, ти ще мразиш и останалитеВ какъв смисъл?!?! Да се избият всичките ли?!? Ти си истински представител да либерастите.Ми заличи тогаз и китайците покрай империата на злото,там положението е сходно,дори и по–зле. Гледам,че борци за демократията имат същите похватите като и на тези когото искат да ги направят готини като тях.
hasmokar
Рейтинг: 308 НеутралноОтдавна трябваше.
lone wolf
Рейтинг: 740 НеутралноДо коментар [#43] от "chavo64":
Да разлая троловете!![quote#43:"chavo64"]си остана закрит за цивилизацият[/quote]
цивилизацията....
Много руски градове си остават закрити за това понятие!
1gmbh1
Рейтинг: 151 Неутрално[quote#38:"Кристалин Боков"]Сградата е продадена за 17 млн. рубли и новият собственик просто е изхвърлил багажа на предишните наематели: [/quote]
Нещо за предизвестие? Имало ли е такова? Навярно става въпрос за акция на Чапаев и Петка.
lone wolf
Рейтинг: 740 НеутралноНещастията за Матушката следват едно след друго!
0a2d?from=newsfeed
Да разлая троловете!!В Тульской области ввели режим ЧС из-за гибели урожая
Подробнее на РБК:
http://www.rbc.ru/rbcfreenews/5819e6ae9a79475c2665
HAARP ще да е!
Лоши американци!
bellend
Рейтинг: 308 НеутралноНапълно дискредитирана пропагандна маш(ин)а. Ето кой финансира AI (обичайните заподозрени+правителства, а се афишира независимост от тях), съгласно финансовите ѝ отчети:
“The Directors are pleased to acknowledge the support of the John D. and Catherine T. MacArthur Foundation, the Oak Foundation, Open Society Georgia Foundation, the Vanguard Charitable Endowment Programme, Mauro Tunes and American Jewish World Service. The UK Department for International Development (Governance and Transparency Fund) continued to fund a four year human rights education project in Africa. The European Commission (EuropeAid) generously awarded a multi-year grant towards Amnesty International’s human rights education work in Europe.”
Когато става дума за човешки права, някой попита ли европейците, съгласни ли са с унищожаващата ги културно, морално и физически имиграционна политика на EU? Мнението на AI по този въпрос - ако съществува - е неизвестно.
Hawaii
Рейтинг: 2638 Неутрално[quote#16:"bobbyperu"]Аз мисля че Бат Бойко трябва и той да започне разпъждането на всякакви НПО които имат определено антибългарска насоченост например:
Съюз Русофили, Комитет за българо-руска дружба и т.н май са над 20! [/quote]
Български антифашистки съюз,
Национално движение “Русофили”,
Форум “България-Русия”,
Федерация за приятелство с народите на Русия и ОНД,
Дружество “Александър Невски”,
Българо-руската търговска промишлена палата,
Българо-руски клуб “Шипка”,
Славянско дружество в България,
Дружество “Найден Геров”,
Федерация на съотечествениците,
Фонд “Устойчиво развитие за България”,
Съюз на ветераните от войните,
Съюз на военноинвалидите в България,
Съюз на сержантите и офицерите от резерва и запаса
пустиняк
Рейтинг: 165 Весело"Я такой другой стране не знаю, где так вольна дишат человек"
Чайка - вожд и учител на Цацаров & Гешев. Не съм ЗА пРезидента а ПРОТИВ мафията и беззаконието да управляват в България!пустиняк
Рейтинг: 165 ВеселоКойто не е с Путин е враг на народа, западен агент и мръсен демократ!
Чайка - вожд и учител на Цацаров & Гешев. Не съм ЗА пРезидента а ПРОТИВ мафията и беззаконието да управляват в България!Chavo64
Рейтинг: 112 НеутралноДо коментар [#46] от "lone_wolf":
chavo641992г. се опитах да сменя там 10$ и не можах. Местните просто не бяха виждали чужда валута на живо. Та те така. За презервативи да не говорим. Дори в болниците тия още използват игли и спринцовки за многократно ползване. Какво да очакваме на улицата?! И точно тия критикуват европейските е въобще западните нрави. Наглост или простодушие?!
Ватник
Рейтинг: 112 НеутралноДо коментар [#48] от "lone_wolf":
Every cradle is a grave.Най-голямото нещастие за матушка рассия https://www.bloomberg.com/quote/CO1:COM
Hawaii
Рейтинг: 2638 Весело[quote#54:"Ватник"]Най-голямото нещастие за матушка рассия [/quote]
ws&q=%D0%A0%D1%83%D0%B1%D0%BB%D1%8C%20%D1%83%D 0%BF%D0%B0%D0%BB%20%D0%B4%D0%BE%C2%A0%D0%BC%D0%B8% D0%BD%D0%B8%D0%BC%D1%83%D0%BC%D0%B0%20%D0%B7%D0%B0 %C2%A0%D0%BC%D0%B5%D1%81%D1%8F%D1%86%20%D0%BF%D1%8 0%D0%B8%C2%A0%D0%BE%D1%82%D0%BA%D1%80%D1%8B%D1%82% D0%B8%D0%B8%20%D1%82%D0%BE%D1%80%D0%B3%D0%BE%D0%B2
Рубль упал до минимума
Brent опускалась на 5,3%, до отметки $44,57 за баррель. По итогам дня торги закрылись на минимумах
Подробнее: http://www.kommersant.ru/Doc/3131659
http://go.mail.ru/news?fr=ffvbm1.0.0.51&fr2=ne
Линкът е на ЦЪРКОВНО-СЪВЕТСКИ
Ей тъй,нарочно.
За по-придирчивите мурзилочки.
niksan1
Рейтинг: 1036 НеутралноЕ, Путьо, ако можеше да запечата и интернет ... Там обаче НЕ МОЖЕ да пипа - измислен е от глупавите янки и руската техническа мисъл е БЕЗСИЛНА !
Тцъ, тцъ, тцъ ...
daskal1
Рейтинг: 2335 НеутралноДо коментар [#35] от "lone_wolf":
Дори държавният "Взгляд" дава доста обширен коментар. Погледни анализа по квартали и градове (има го и в линка даден от мен преди), но ето и за днешната статия. За ситуацията се знае от години, според мен започва нова офанзива срещу "пагубното влияние на запада" и нетрадиционните ориентации - виж как започва параграфа за модела на разпространение в тази статия http://www.vz.ru/society/2016/11/2/841488.html
marrad
Рейтинг: 785 ЛюбопитноДо коментар [#16] от "bobbyperu":
" Съюз Русофили, Комитет за българо-руска дружба и т.н май са над 20!"
АнтиБХК влиза ли в двайсетицата?
daskal1
Рейтинг: 2335 НеутралноДо коментар [#56] от "niksan1":
По този повод виж изказването на Кери за мерките на САЩ срещу руските хакери.
metaflute
Рейтинг: 165 НеутралноДнес Русия категорично заяви пред света, че в границите на тази държава човекът няма права.
bobbyperu
Рейтинг: 766 НеутралноДо коментар [#58] от "marrad":
В тази не....но за закриване твърдо!
citoplast
Рейтинг: 322 Неутрално[quote#54:"Ватник"]Най-голямото нещастие за матушка рассия [/quote]
st/what-can-the-west-do-to-get-putin-s-attention
Имало едно време ссср...Може и да се случи нещо още по страшно...
http://www.atlanticcouncil.org/blogs/new-atlantici
На който не му се чете статията с две думи:
разглежда се опция за налагане имбарго за износ на петрол от бензиностанцията.
Доналд Радев
Рейтинг: 628 Неутрално[quote#39:"lone_wolf"]Кристалин Боков....
"Америка преди всичко" означава "Майната му на останалия свят"Как да го преведем на български? [/quote]
Като сплав между Кристалина Георгиева и Ирина Бокова.
****
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше обидни или нецензурни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.
niksan1
Рейтинг: 1036 НеутралноДо коментар [#32] от "daskal1":
Без ДС - ченгета! Лустрация!Съгласен съм и не оспорвам коментарът ти, но бях в СССР, когато поради неизваряване на спринцовки, бяха заразени със СПИН 27 деца в някаква детска градина . Това беше по времето на перестройката и получи гласност . Когато говорех на мужиците, че в България не се изваряват спринцовки, защото са за еднократно ползване, вдигаха рамене и казваха, че съм фантазьор .
bulgarofilche
Рейтинг: 323 Неутрално[quote#23:"Beyond"]Всеки 1 на 50 е 2%. Епидемия? [/quote]
Това не е грип, а СПИН. Естествено, че е епидемия.
bellend
Рейтинг: 308 НеутралноДо коментар [#59] от "daskal1":
"По този повод виж изказването на Кери за мерките на САЩ срещу руските хакери. "
Има един малък, несъществен от пропагандна гледна точка проблем - до момента няма никакви доказателства за руски hacking. FBI не стигна по-далеч от "подозиране" на руско участие. Доста източници считат "вътрешни източници" за по-достоверен вариант. Счита се, че US-елитът не е монолитен.
'ΕΡΕΒΟΣ
Рейтинг: 1335 Неутрално''Амнести'' си играят игри и не са цвете за мирисане
Не се родих Грък по собствено желание.Просто имах късмет ! За един Грък граница е само Хоризонта !До коментар [#65] от "niksan1":
В Либия вашите други ги вършеха със спринцовките за еднократно ползване !
Али Ибн Абдул Обстул Бей
Рейтинг: 72 НеутралноВсъщност тази "драма" се оказа на битова основа. Амнести не са пролонгировали договора.
No pain, no gain! GHA Discovery програма за лоялност: Платинено Ниво ; Шалом! ; https://i.imgur.com/LaeLkEr.jpgАли Ибн Абдул Обстул Бей
Рейтинг: 72 НеутралноМосковский офис правозащитной организации Amnesty International опечатали из-за истечение срока действия договора аренды. Об этом говорится в ответе департамента имущества Москвы на запрос Дождя.
No pain, no gain! GHA Discovery програма за лоялност: Платинено Ниво ; Шалом! ; https://i.imgur.com/LaeLkEr.jpg===================
До тук с "драмата" Амнести.
toffeetwr
Рейтинг: 105 ЛюбопитноДо коментар [#35] от "lone_wolf":
Ваша великорусская мечта, сидя по горло в дерьме, затащить туда всех остальных. Это и есть РусизмСправка
ВИЧ
-
инфек
ция в Российской Федерации
на
31
декабря
201
5
г
.
Общее число россиян, инфицированных ВИЧ, зарегистрированных в Российской
Федерации на
31
декабря
2015 г., достигло
1
006 388
человек
(по предварительным данным на
3.02.2016 г.)
.
Из них
ум
ерло по разным причинам
212 579
ВИЧ
-
инфицированных, в т.ч.
27 564
в
2015 году (на
12,9%
больше, чем за аналогичный период 2014 г.)
по данным формы мониторинга
Роспотребнадзора «Сведения о мероприятиях по профилактике ВИЧ
-
инфекции, гепатитов В и
С, выявлени
ю и лечению больных ВИЧ»
. В Федеральный центр по профилактике и борьбе со
СПИДом персонифицированные данные о смертях ВИЧ
-
позитивных лиц поступали с
существенной задержкой
,
поэтому
было
зарегистрировано меньшее количество умерших
.
Состояли на диспансерном
наблюдении в 2015 г.
620 119
инфицированных ВИЧ россиян
по данным формы мониторинга Роспотребнадзора
, из них получали антиретровирусную
терапию
230 022
пациентов.
За весь период наблюдения в
Российской Федерации
с 1985 г. было выявлено
27 579
ВИЧ
-
инфициров
анных иностранных граждан, в том числе
3567
–
за 201
5
г.
За 12 месяцев 2015 г. территориальными центрами по профилактике и борьбе со СПИД
было сообщено о
93 188
новых случаях ВИЧ
-
инфекции среди граждан Российской Федерации
(по предварительным данным), искл
ючая выявленных анонимно и иностранных граждан, что на
3,9% больше, чем за аналогичный период 2014 г. Показатель заболеваемости в 2015 г. составил
63,6
на 100 тыс. населения. Ожидается, что после поступления сведений за декабрь 2015 г. из 14
субъектов феде
рации количество новых случаев ВИЧ
-
инфекции увеличится до 96
-
97 тыс., по
сравнению с 2014 г. прирост составит 8%. По предварительным данным в 2015 г. по показателю
заболеваемости в Российской Федерации лидировали: Кемеровская область (зарегистрировано
234,
5
новых случаев ВИЧ
-
инфекции на 100
тыс. населения), Свердловская (
183,6
), Томская
(
155,1
),
Новосибирская
(
145,7
),
Челябинская (
140
,0
)
области,
Алтайский край (
132,7
)
,
Пермский
край (
123,6
),
Самарская (
121,2
), Иркутская (118,9) области,
Ханты
-
Мансийский ав
тономный
округ (
114,9
),
Красноярский край
(
114,8
),
Курганская
(
108,3
),
Тюменская
(
106,6
),
Ульяновская
(
97,2
),
Оренбургская (
96,9
),
Омская
(
87,7
),
Ленинградская
(
80,1
),
Нижегородская
(
72,9
)
области.
Случаи ВИЧ
-
инфекции зарегистрированы во всех субъектах Ро
ссийской Федерации.
Высокая пораженность ВИЧ
-
инфекцией (более 0,5% среди всего населения) в 2015 г. была
зарегистрирована в 26 регионах, где проживало 41,5% населения страны.
toffeetwr
Рейтинг: 105 ВеселоМалко за СПИН и Русия, по руски данни...
9/HIV_in_Russia_%28Graph%29.png
Ваша великорусская мечта, сидя по горло в дерьме, затащить туда всех остальных. Это и есть Русизмhttps://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/f/f
toffeetwr
Рейтинг: 105 НеутралноМалко за СПИН и Русия по руски данни...
9/HIV_in_Russia_%28Graph%29.png
Ваша великорусская мечта, сидя по горло в дерьме, затащить туда всех остальных. Это и есть Русизмhttps://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/f/f
disclosure
Рейтинг: 220 Неутрално[quote#3:"Иван К"]Реалистична снимка.
НЯКОЙ ВИЖДАЛ ЛИ Е ИДИОТА С КОТЕШКАТА ГЛАВА?Дали е офиса или не е, това е руската дограма.[/quote]
С подобна "дограма" живее и около 70% от българското население.
disclosure
Рейтинг: 220 Неутрално[quote#14:"dogwoman"]Щях да кажа, че си ме изпреварил, и да се извиня, обаче май сме писали едновременно.[/quote]
НЯКОЙ ВИЖДАЛ ЛИ Е ИДИОТА С КОТЕШКАТА ГЛАВА?Флашките са ви едни и същи!
sa6ka_grey
Рейтинг: 498 НеутралноДо коментар [#69] от "Али Ибн Абдул Обстул Бей":
Ако мразиш себе си, ти ще мразиш и останалитеЕми тъй де!!!! Малко безплатна рекламка си са спретнали.Дай да не си платим наема,па после да дигнемш джумбур за ощетаване на човешките права. Някой да ми каже некоя държава където можеш да влезеш с китари в някоя църква,синагога,джамия,да пееш срещу държавния глава и да ти се размине!!!!! Спасете Уолтстрийт,хора
АзКлавдия
Рейтинг: 577 Весело[quote#75:"disclosure"]Флашките са ви едни и същи![/quote]
До коментар [#75] от "disclosure":
Не са всички като вас, извинявам се.
инж. Ганев - малцинство от 5.87%
Рейтинг: 8 Любопитно[quote#38:"Кристалин Боков"]Сградата е продадена за 17 млн. рубли и новият собственик просто е изхвърлил багажа на предишните наематели:
Руският посланик : 80% русофили. Проф. Иво Христов : 80% дебили. Корелация, нали?[/quote]
Вие имот с наемател скоро продавали ли сте?
disclosure
Рейтинг: 220 Неутрално[quote#77:"dogwoman"]Не са всички като вас, извинявам се.[/quote]
НЯКОЙ ВИЖДАЛ ЛИ Е ИДИОТА С КОТЕШКАТА ГЛАВА?Вярно е, че не сте като всички. Няма защо да се извиняваш. Нали и вие трябва да ядете.
инж. Ганев - малцинство от 5.87%
Рейтинг: 8 Весело[quote#51:"пустиняк"]где так вольна дишат человек[/quote]
Руският посланик : 80% русофили. Проф. Иво Христов : 80% дебили. Корелация, нали?Хммм,... там човек диша волно когато го изхвърлят навън?...
lone wolf
Рейтинг: 740 НеутралноДо коментар [#53] от "chavo64":
Да разлая троловете!!Нищо не ме учудва! Посетихме един петролен терминал до Владивосток, и един филипинец се нуждаеше от вадене на зъб!
Върна се без да му извадят зъба, след като избягал като видял че ще използват спринцовка за многократна употреба! И това беше 2011-та!
Али Ибн Абдул Обстул Бей
Рейтинг: 72 НеутралноДо коментар [#81] от "lone_wolf":
No pain, no gain! GHA Discovery програма за лоялност: Платинено Ниво ; Шалом! ; https://i.imgur.com/LaeLkEr.jpgВаденето на зъб е вид операция и е скъпо удоволствие. Най-вероятно филипинеца да е избягал поради липсата на пари.
ПП Във Владивосток, 99% от дантистите са с японска техника.
Captain Shakespeare
Рейтинг: 230 ЛюбопитноДо коментар [#5] от "lz2":
Правильно говорил Гоголь "В России две беды — дураки и дороги" причём первых ну очень много!!Май една от обезценените стоки си ти! LZ1/
captainFill
Рейтинг: 493 НеутралноПубликация на Илиян Василев:
Андрей Пионтковский: "Путинизм – это высшая и заключительная стадия бандитского капитализма в России".Това не е някакъв външен център, а руски бизнесмени, които са изложили стегнато в този текст стъпките, които Западът трябвада предприеме за да ускори падането на режима на Путин.
Прочетете интересно четиво - особено квалификацията паханат.
Mikhail Krutikhin
преди 11 часа · Riga, Kurzeme Planning Region, Latvia ·
Помните, я задавал вопрос: как Западу себя вести в отношении нынешнего российского режима? Получил на днях текст от группы московских менеджеров среднего звена, плод их коллективного творчества. Не Атлантический совет какой-то, свои, соотечественники. Они согласились на публикацию без раскрытия авторства. Комментировать не буду. Вот этот текст без правки:
ПРИСТУП
Первое, нужно отделить Страну/ Родину от оккупационного режима, которое узурпировало права государства. Если этого не сделать, то, как говорил один мой знакомый: «все нападали на государство, а пиздюлей получали от Родины. И это четко объяснять людям, что все действия направлены на государственных узурпаторов.
Второе, признать, наконец, что этот режим преступный по всем законам человеческим и божьим. И главный преступник сидит во власти, а должен сидеть в тюрьме.
Небольшое лирическое отступление для понимания ситуации.
То, что сейчас построено, это паханат (от русского сленгового слова «пахан») – полукриминальная структура, имитирующая государственные институты власти. Пахан – это не «вор в законе», а обычно назначаемый криминальными авторитетами упырь для того, чтобы надзирать за зоной и перераспределять все ресурсы в пользу криминальных авторитетов. Отсюда вытекают и задача этой структуры обогащение криминальных авторитетов за счет общества и, соответственно, подавление общественных выступлений и наказание особо «буйных».
ТРАКТАТ
Постараемся ответить на извечный русский вопрос «Что делать?». Для этого применим излюбленный прием консультантов «большой четверки» (особенно любим американскими бизнесменами), а именно PEST анализ, только не сточки зрения анализа рисков, а с точки зрения определения действий. Расширение санкций и усиление общественного давления на преступный режим.
P (Political) Политические шаги
1) Как уже говорилось, признать преступный режим, а лидера уголовным преступником. Продолжить уголовные дела по всем известным фактам и новым случаям. Готовить материалы для трибунала в Гааге.
2) Исключить из всех значимых международных межправительственных организаций или свести к уровню «простых наблюдателей» официальных представителей преступного режима в органах, принимающих межгосударственные решения.
3) В качестве расширения санкций, запретить въезд в США и шенгенские страны (и союзнические страны) всем депутатам Госдуры и Совфеда, включая помощников (может быть даже членов семей). Закрыть получение виз для высших чиновников правительства, министерств и госкорпораций (до уровня начальников департаментов), федеральным судьям, всем сотрудникам АП.
4) Игнорировать любые попытки представителей режима налаживать контакты с представителями мировых официальных органов. Не верить в заверения преступного режима.
E (Economical) Экономические действия (особенно финансовые)
1) Ввести персонифицированные санкции (блокирование, арест, ограничение использования) в отношении финансовых активов функционеров преступного режима.
2) По возможности, наложить арест или блокировать использование недвижимости.
3) Особенно чувствительно для режима перекрытие главных источников денежных поступлений, а именно:
a. Сокращение закупок нефти из России
b. Сокращение потребления российского газа
c. Оптимизация закупок сырья и других видов сырьевых продуктов
d. Перекрытие наркотрафика, проходящего через российские порты
e. Усиление контроля продажи оружия
4) Биржи и ценные бумаги: должно стать отдельной темой, как разграничить применение санкций к госкомпаниям и обычным акционерным обществам. Отключение от систем SWIFT, VISA, MasterCard не имеет смысла, поскольку может быть потерян мониторинг движения финансовых потоков
S (Social) Социальные действия
1) Не признавать аннексии Крыма.
2) Не признавать легитимными выборы в Госдуру 2016.
3) Отказ от любого сотрудничества с официальными государственными общественными организациями.
4) Осуществлять поддержку российским общественным организациям, противостоящим режиму.
5) Оказывать поддержку эмигрантским движениям и объединениям.
6) Через своих представителей разъяснять людям, что санкции направленны на преступный режим, а не против народов РФ.
7) В будущем непризнание легитимности президентских выборов в 2018.
8) Признание пахана персоной нон грата, в том числе и на территории РФ.
9) Готовить лагеря для беженцев (особенно в Норвегии, Финляндии и Польше).
T (Technological) Технологические шаги
1) Запрет поставок технологий двойного назначения предприятиям и организациям аффилированным с преступной властью. Расширение списка таких организаций.
2) Рекомендовать американским высокотехнологичным компаниям сократить (вплоть до закрытия) свои российские офисы и ограничить привлечение к своим разработкам российские фирмы, аффилированные с госструктурами. Поставлять только законченные проекты «под ключ» без привлечения к развертыванию российских специалистов.
3) Ограничить поставки высокотехнологичной техники аффилированным госструктурам и компаниям. Заморозка текущих высокотехнологичных проектов особенно в нефти и газе.
ЗАКЛЮЧЕНИЕ
«Лучший способ приблизить конец режима – это отказать ему в легитимности, бойкотируя все эти фейковые процедуры.»
«Раскол элит не начинается без того, чтобы режим не потерпел внешнеполитическое поражение. Здесь понятно, что первичной будет позиция Запада, которая поставит путинский режим и путинские элиты в ситуацию изоляции, когда это будут не просто какие-то санкции, которые они в состоянии обходить, а это будет жесткое окружение по всему периметру.»
Больше всего пахан боится публичного опускания - внешнеполитическое поражение, самым страшным для пахана будет отмена проведения ЧМ2018 в России и перенос его в Европу. Здесь возможны несколько поводов, например, массовые проявления ксенофобии, расизма и унижение сексуальных меньшинств, отсутствие готовности стадионов и инфраструктуры, низкая безопасность футболистов и болельщиков и т.п.
Това го казват руснаци, драги мои русофили ...
daskal1
Рейтинг: 2335 НеутралноДо коментар [#65] от "niksan1":
В по-късния период, примерно 2002-3, еднократни спринцовки имаше на разположение. Проблемът е, че при "готвенето" на опиума най-опитният "готвач (обикновено това става в апартамент) капва капка кръв и по съсирването определя силата (степента на готовност) на сместа. Много често този "опитен готвач' вече е, както руските медици казват "вичифициран" (от съкращението им ВИЧ за HIV). Оттам нататък ти е ясно че и каквито мерки да вземат с иглите и спинцовките заразяването си е директно от забърканата смес.
daskal1
Рейтинг: 2335 ЛюбопитноДо коментар [#81] от "lone_wolf":
Явно трябва да се знае къде да се ходи. На мен веднъж ми се наложи и ми направиха цялата работа, от изваждането на нерви (зъб с три корена) до корона. Моят зъболекар после каза че е направено като за учебник.
СССР
Рейтинг: 165 НеутралноБраво само така, в Масква тия двойни стандарти не минават!
СССР
Рейтинг: 165 НеутралноИначе Амнести са си една организацийка със големи спонсори които се месят там където има неудобни родолюбци.
Май им се е прискал да правят майдан и в Массква ама Цъ няма да стане.
И колкото и да ни говорите колко лош е Путин няма кой да се върже на тези провокации !!!
СССР
Рейтинг: 165 НеутралноЧудно ми е Амнести що така си мълчат за Гуантанамо и за другите секретни бази затвори където хиляди хора лежат без съд и присъда, пък иначе в Масква където всичко е изрядно офис са отворили.
Отново двойни стандарти.
Али Ибн Абдул Обстул Бей
Рейтинг: 72 НеутралноЗа кой ли път Амнести стават за смях! А дежурните тролове говорят, за спринцовки, наркотици и други глупости.
No pain, no gain! GHA Discovery програма за лоялност: Платинено Ниво ; Шалом! ; https://i.imgur.com/LaeLkEr.jpgПресс-служба департамента имущества Москвы подтвердила РБК, что 2 ноября городские власти заменили замки в помещении на Большой Никитской улице, где располагается офис Amnesty International. В ответе департамента говорится, что городская собственность площадью 61 кв. м «является свободной от договорных отношений и нахождение любых третьих лиц в ней — незаконно».
По словам сотрудников пресс-службы, ранее офис был предоставлен по договору аренды организации «Международная амнистия лимитед». Срок договора истек в январе 2008 года и был продлен при условии, что одна из сторон вправе отказаться от договора, предупредив другую за три месяца. В департаменте заявляют, что «в связи с существенными нарушениями условий по оплате аренды» арендатора попросили погасить задолженность в течение месяца и предупредили, что в случае отказа через три месяца договор расторгнут.
«Данная претензия недобросовестным арендатором была проигнорирована. Вследствие чего Управлением Федеральной службы государственной регистрации, кадастра и картографии по Москве внесена запись в ЕГРП о прекращении договора. В связи с чем помещение было закрыто и опечатано. Для вывоза имущества организации необходимо в течение двух недель направить официальное обращение в департамент городского имущества г. Москвы», — говорится в ответе пресс-службы.
Доналд Радев
Рейтинг: 628 НеутралноРаботата излезе банална. Договорът за наем е свършил още през 2008 г. На това основние с тримесечно предизвестие може да се прекрати от всяка от страните без да се дават обяснения. Това е и станало:
"Америка преди всичко" означава "Майната му на останалия свят"https://lenta.ru/news/2016/11/02/amnestey/
thepirineagle
Рейтинг: 942 НеутралноНе мога да повярвам,че Пут*ин е издържал толкова дълго преди да ги "започне". Гледам,че подобна "просветителска" политика има доста привърженици и в нашия форум.
ThePirinEagleЗа какво са им на руснаците други права ,освен върховното право да обичаш късия вожд и да имаш някоя рубла за водка....
lone wolf
Рейтинг: 740 НеутралноДо коментар [#82] от "Али Ибн Абдул Обстул Бей":
Да разлая троловете!!Ц! Не плаща от джоба си! Иначе, ако си плащаше, сигурно другите филипинци щяха да ми го извадят с чук и тесла!
cognitive
Рейтинг: 217 НеутралноПлебсът в ексназ :)
г-н Саранди Говедаров
Рейтинг: 554 НеутралноВсъщност,
Чрез глобализация и интеграция, към циганизация и всеобща кретенизация !!!Ясно е, че договора не е подновен.
Сега - може от общината да са отказали да го подновят - нормално.
Ако си критичен към властите, е глупаво да наемаш точно от тях помещение.
Ще си намерят друг офис, в частен имот, на пазарен наем.
Парите едва ли да им проблем.
Бе те в Англия нлокираха сметките на РТ без обяснение, и това го намират за справедливо, а на тези не им подновили договора - и генерални изводи за правата на човека и т.н.
Айде, нема нужда!
shileto
Рейтинг: 1005 НеутралноЗакриват антируския комитет, а антиБългарския кога?
тулса
Рейтинг: 1930 НеутралноДо коментар [#65] от "niksan1":..бяха заразени деца
"The glory of God is intelligence"......»»Това се случи през 1988 в Елиста,Калмикия.Броят на заразените деца беше по-голям ( около 80 почти) и се вдигна голям шум в пресата тогава.Причината е била наистина многократно използване на спринцовки в Медицински център и мърлящината на медицинския персонал.И досега периодически се повдига въпроса за компенсации на пострадалите и наказание за виновните ( без особен успех)Между другото президент на Калмикия беше дълго време небезизвестния Кирсан Илюмжинов.
Lady Zeppelin
Рейтинг: 1316 Неутрално"Правозащитните организации в Русия, които получават финансиране от чужбина и са критични към политиката на Кремъл, са подложени на засилен натиск и контрол през последните години."
Je suis Charlie. Fluctuat nec mergitur.Диктаторите не понасят критика.
СМЕРШ
Рейтинг: 217 ВеселоДо коментар [#84] от "captainFill":
Смерть шпионам!Те и на коча се клатят!
niksan1
Рейтинг: 1036 НеутралноДо коментар [#97] от "тулса":
Без ДС - ченгета! Лустрация!" Това се случи през 1988 година . "
Съгласен . Благодаря за уточнението !